Összefoglaló 2024. február 23., péntek

UTE - DVTK Jegesmedvék 3-4 b.u.

Az Erste Liga pénteki fordulójában a tabellaszomszéd UTE otthonában játszott a DVTK Jegesmedvék. A rendes játékidő mindhárom játékrésze 1-1 gólt hozott a felektől, így végül a büntetőlövések döntöttek, ahol Lövei Dávid értékesített rávezetése azt jelentette, hogy a DVTK Jegesmedvék sorozatban hatodik meccsét is megnyerte. A két csapat vasárnap ismét találkozik, de a helyszín akkor már a Miskolci Jégcsarnok lesz.

Erste Liga
41. forduló

2024. február 23. 18:00

UTE - DVTK Jegesmedvék 3-4 b.u. (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Újpesti Jégcsarnok, 544 néző, játékvezetők: Rencz Dániel, Mach Márton, Sábián Balázs, Mizsák Péter

UTE: Rajna (Sági) - Silfver, Nyqusit, Tiala, Metsavainio, Saarelainen, Pokornyi, Szabó, Kiss, Just, Benk, Tornyai, Balázsi, Laakkonen, Ewanyk, Coatta, Franyó, Kovács, Szabó Rácz, Kovács, vezetőedző: Markus Juurikkala

DVTK Jegesmedvék: Voris (Vosvrda) - Szirányi, Szathmáry, Esteves, Lövei, Vesey - Verveda, Shkrabov, V. Razumnyak, Bartos, Berdnikov - Bean, Vojtkó, Mattyasovszky, Páterka, Kuleshov - Szalay, Farkas, Csiki, Y. Razumnyak, vezetőedző: Steve Kasper

0-1 01:20 V. Razumnyak (Berdnikov, Shkrabov)
1-1 12:12 Kiss (Just, Ewanyk)
2-1 27:31 Saarelainen (Coatta)
2-2 36:57 Kuleshov (Szalay, Mattyasovszky)
2-3 43:19 Esteves (Vesey, Szirányi)
3-3 44:22 Tiala (Tornyai, Metsavainio)
3-4 65:00 Lövei

Lövés (17:11, 10:9, 12:12, 3:1, 0:1) 42:34
Védés (10:16, 8:9, 11:11, 1:3, 1:0) 31:39
Büntetés percek (0:4, 2:2, 0:0) 2:6

Markus Juurikkala: Szoros meccs volt nagyon, örültünk, hogy rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, már csak gólra kellett volna váltani őket, viszont a helyzetek kihasználásában ma nem voltunk elég erősek. Az első harmad rendben volt, a második nem annyira, a záró játékrészre megint jól tudtunk kijönni. Kedvező, hogy vasárnap megint a DVTK ellen meccselhetünk, így érezhetjük a playoff előszelét.

Steve Kasper: Nagyon szoros mérkőzés volt, a játék szinte összes szegmensében hasonlóan teljesítettek a csapatok. Annak ellenére, hogy mi szereztük meg a vezetést, szinte csak túléltünk az első játékrészben. A második harmadban sokat voltunk hátrányban, ebből be is tudott találni az ellenfél, emiatt lépéskényszerbe kerültünk. Azonban ez az időszak arról szól, hogy mennyit tanulsz az adott mérkőzésből, és hogy hány pontot tudsz összeszedni. Ma tudtunk tanulni a hibáinkból, és végül be is húztuk a találkozót.