OTP Bank Liga 22. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. április 4., szombat 18:30
Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Medovarszki János; Takács János, Nazsa Tamás).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Szalai V., Németh M., Husić - Koman, Krstić - Marjanović, Grumić, Gosztonyi - Griffiths. vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Antal, Alves, Egerszegi, Jenner, Barczi, Bacsa, Takács T.

A Paks kezdőcsapata: Csernyánszky - Vági, Gévay, Ródenbücher, Báló - Tamási, Kesztyűs - Bertus, Balázs, Bartha - Haraszti. Vezetőedző: Csertői Aurél.
Kispadon: Máté R., Hahn, Kiss, Nagy R., Szabó J., Könyves, Lenzsér.

A DVTK piros-fehér csíkos, a Paks fehér mezben játszik, a két cséká Gosztonyi András és Báló Tamás

2673 a mérkőzés hivatalos nézőszáma

Ivan Radoš megsérült, a bemelegítés során aláfordulta a bokája, Antal Botond lesz a DVTK kezdőkapusa, a kispadra Bősz Levente ül le

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdi a mérkőzést

4. perc: letámad a DVTK, Grumić szerzett labdát a félpályánál, Husić beadása azonban mély lett

11. perc: Gosztonyi állt a kaputól 35 méterre letett labda mögé, jobbra ívelt, ahonnan Okuka fejelt középre. Szalai kétszer is lőhetett volna az ötösről, de nem sikerült rendesen eltalálni a labdát

14. perc: szép baloldali játék után Griffiths már csak egy védővel állt volna szemben középen, de szerelték

18. perc: Gosztonyi adott parádés labdát a védők mögé befutó Marjanovićnak, aki azonban nem tudta megjátszani azt

19. perc: Gosztonyi szerzett labdát a saját térfélen, tért ölelő indítást küldött Griffiths felé, de Ródenbücher olvasta a játékot

20. perc: a leshatáron kilépő Balázs Antal mellett is elhúzta a labdát, de éles szögből nem találta a középen biztosító Okuka és a kapufa közti rést, az oldalhálóba lőtt

21. perc: az ellentámadás során Griffiths nagyszerűen fordult le Ródenbücherről, majd Gévay akasztotta, amiért járt a sárga lap

21. perc: paksi kontra végén Németh szerelt kiválóan

22. perc: Gosztonyi ívelt jobbra 26 méterről, Szalai fejelt, de nem tudta kapu felé irányítani a labdát

23. perc: Husić kapott sárga lapot

25. perc: az első paksi lehetőség, egy röviden kifejelt labdát Kesztyűs lőtt kapura 16 méterről, Antal eldőlve védte

26. perc: megjött a vendégek lövőkedve, Tamási most 22 méterről próbálkozott, de bőven elment a jobb alsó mellett

32. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

35. perc: Gosztonyi passzát Koman nagyszerűen játszotta meg a bal oldalon, sarokkal Krstić-hez passzolt, a beadást Marjanović elől Csernyánszki húzta le

39. perc: Gosztonyi szögletét Szalai csak felfelé tudta fejelni, nem sikerült veszélyt kialakítani

42. perc: Griffiths játszotta meg a labdát több védővel szemben, azonban nem tudott kinek passzolni a 16-osnál

43. perc: Gosztonyi 26 méterről, balról végzett el szabadrúgást, amit Griffiths fejelt középen fölé

44. perc: Okuka ment el a jobb oldalon, kiválóan adott középre, azonban a 11-es pontnál Gosztonyi nem találta el a labdát

Félidő: DVTK - Paks 0-0

46. perc: a Paks kezdte a második félidőt. Kettős csere a DVTK-ban: Krstić helyet Barczi és Marjanović helyett Jenner

47. perc: Husić szerzett labdát, majd amikor Komantól visszakapta, baloldalt elrobogott, végül a hosszú sarok mellé lőtt

51. perc: Haraszti lőtt jobbról 17 méterről a bal alsó sarok mellé, Antal résen volt, de nem kellett labdához érnie

53. perc: két kapusbravúr egy percen belül, előbb Antal öklözte ki Balázs beadását, majd Griffiths 17 méteres bombáját védte Csernyánszki

55. perc: Husić gurított balról középre, Koman tolt még egyet rajta, de középen a védőké lett a labda

56. perc: Haraszti lőtt jobbról 16 méterről jócskán a kapu fölé

57. perc: szép vendégtámadás végén Husić tisztázott

60. perc: Balázs lépett volna ki, de Németh nagyon fontosat mentett a 16-os vonalán

61. perc: a szöglet után egy pillanatra szabadon volt a labda az ötös környékén, de végül nem alakult ki veszély

63. perc: Báló baloldali beadása egy védőt érintve került haraszti elé, aki 14 méterről magasan fölé lőtt

65. perc: Bartha lőtt 20 méterről a jobb alsó sarok mellé, Antal ismét ott volt a biztonság kedvéért

69. perc: Vezet a DVTK! Szalai óriási felszabadító rúgással mentett a DVTK 16-osán belül, az ellenfél térfelén Ródenbücher röviden fejelte meg. Griffiths lecsapott a labdára, majd 16 méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-0.

71. perc: Bertus helyett Könyves

73. perc: ezúttal balról lőtt Haraszti, veszélyesen csapódott a 18 méterről elengedett labda, de a keresztléc fölött ment el

74. perc: Gosztonyi helyett Bacsa

77. perc: Egyenlített a Paks. Vági fejelte jobbról középre a labdát, ahol Könyves közelről a kapuba lőtt, 1-1.

80. perc: Kesztyűs helyett Hahn a vendégeknél

81. perc: az ellentámadás végén egy bal oldali beadást Antal ütött ki az érkezők elől

81. perc: Koman ívelt Okukához, aki fejjel próbálta becsapni Csernyánszkit, de a veterán kapus kézzel védett

83. perc: az utolsó csere: Balázs helyett Kiss T.

85. perc: Fordított a Paks. Ismét Könyves lőtt gólt, ezúttal a 16-os vonaláról kissé balról tekert a hosszú alsó sarokba, 1-2.

88. perc: a szöglet után abból alakult ki veszély, hogy a vendégek két kézzel löktek, de a játékvezetők nem látták

88. perc: Haraszti jobboldali mély beadását tolta ki a léc alól Antal

90. perc: 3 perc hosszabbítás következik

90+3. perc: mesterhármast szerezhetett volna Könyves, de az utolsó percben Antal hatalmas bravúrral mentette ziccerét

Végeredmény: DVTK - Paks 1-2