Csütörtöktől vasárnapig a kajak-kenué volt a főszerep a szegedi Maty-éren, ahol a felnőttek és a legkisebbek országos bajnokságán több, mint 1700 versenyző állt rajthoz, köztük diósgyőri sportolóink is. Orosz Adrienn K1 200 méteren magabiztosan jutott el a döntőig, ahol jó pálya végén a harmadik helyen ért célba újpesti és szolnoki riválisa mögött. U23-as Európa-bajnokunk a legrövidebb számban egyéni bronzérme mellett négyesben is dobogóra állhatott Hornyik Hanna, Szabó Eszter és Mikóczki Lili oldalán, akik nagyszerű vesrenyzéssel lettek harmadikok K4 200 méteren, ezzel megszerezve a DVTK második érmét az ob-ról.

A női diósgyőri négyes további számaiban, K4 500 méteren a hatodik-, míg K4 1000 méteren a hetedik helyen szelte át a célvonalat. Orosz Adrienn továbbá a K1 500 méteres olimpiai számban is döntőbe verekedte magát, ahol az ötödik helyet sikerült megszereznie, míg K2 200 méteren Szabó Eszter és Mikóczki Lili ötödik lett Hornyik Hanna és Orosz Adrienn párosát megelőzve.

A legfiatalabbak magyar bajnokságán a K4 kölyök mix 1000 méteres számban Oszlánczi Kornél, Mikóczki Lara, Tornai Flóra, Ritli Zétény hetedik lett, míg Hermeci Huba MK1 gyermek 2000 méteren zárt az első tízben. A kölyök korcsoportban Palánkai Vásti Hanna 14. lett 2000 méteren, Ritli Zétény, Kovács Tivadar kettőse pedig szintén ezen a távon párosban a 18.