A két még veretlen csapat összecsapását a felnőttek szövetségi kapitánya, Székely Norbert is megtisztelte a jelenlétével.

Lendületesen kezdődött a találkozó, A DVTK-ban Kiss ejtett be egy duplát és Halász dobta be az egyik büntetőjét, de ezután beragadtak, és a Csata sorra érte el pontjait, Angyal és Dénes E. vezérletével (11-3). Az időkérés jótékonyan hatott a házigazdára, hiszen Kiss volt újra eredményes, és Frindt is dobott egy jó büntetőt, válaszként azonban Angyal vágott be egy csont nélküli hármast a másik oldalon. A Csata 8-asa megállíthatatlannak bizonyult, a hetedik percben már a 12. pontját szerezte. A Diósgyőrben Kiss igyekezett tartani a lelket (20-9). Halász hármasával és Kiss remek centergóljával zárkózni látszott a hazai csapat, miközben a Csata rendre elhibázta a dobásait. Az utolsó két pont azonban Pálinkás révén az ő nevükhöz fűződött (22-14).

A második negyed pontgyártását Madár kezdte meg egy szépen kivitelezett középtávoli dobással, de Kecskésnek azonnal volt rá válasza. A következő két kosarat a budapestiek szerezték, a DVTK hárompontosokkal tartotta a lépést, Kecskés és Halász vállalt egyet-egyet (29-22). Boros duplájával először vezetett több mint tíz ponttal a Csata, és szépen lassan tovább növelte előnyét. Halász kényszerű kiválása után büntetődobásokkal faragott a hátrányából a vendéglátó (39-27). A félidő hajrája a Csatának sikerült egy picit jobban, hiszen Pálinkás mind a négy büntetődobását is pontokra váltotta, válaszként Kiss A. a dudaszó megszólalása előtti pillanatokban talált a gyűrűbe (43-29).

Mányoky brusztolta ki a második félidő első kosarát, Halász ziccerből válaszolt. Dénes középtávolijára pedig egy formás akció végén Kababik. Kiss verte meg az emberét, ezzel lett „közte tíz” (47-37). Mányoky és Angyal duplái jelentették a folytatást, a DVTK gólcsendjét Ocsenás törte meg (53-39). A következő percek öldöklő küzdelmet és kevés pontot hoztak, biztosan őrizte meg előnyét a Csata (55-43).

A negyedik negyed kimaradt dobásokkal indult, aztán felpörögtek az események. Nagy E. tíz pontra csökkentette csapata hátrányát, de a túloldalon Madár elemében volt, hat pontot ért el néhány perc alatt (61-48). Mányoky duplája pedig végképp lehűtötte a diósgyőri kedélyeket. Ezt követően a Diósgyőr sokáig nem bírt betalálni, Kababik törte meg a negatív szériát, a Csata viszont apró kosarakkal haladt a győzelem felé, amit végül magabiztosan szerzett meg (70-52).

A jobb erőkből álló Csata megérdemelten verte meg az eltiltott edzője, Magyar Gergely nélkül küzdő házigazda DVTK-t.

Lány Junior Bajnokság "A" Döntő, A-csoport 3. forduló

Csata DSE - DVTK Akadémia 70-52 (22-14, 21-15, 12-14, 15-9)

Részletes statisztika

Tursics Krisztián (Csata DSE): - A várakozásnak megfelelően egy jó hangulatú meccset játszottunk. Gratulálok a DVTK-nak, mert jól küzdöttek végig és megnehezítették a dolgunkat. Holnap folytatjuk, és hasonló elődöntőt várok, a játékosaimtól pedig hasonló hozzáállást.

Király Sándor (DVTK): - Jobb csapattól kaptunk ki. Az egyik játékvezető az előző meccshez képest fejlődött ugyan, de még mindig nem érte el a nemzetközi színvonalat.

2018. március 10., szombat

10:00 "B" III. helyezett - "A" IV. helyezett [E] (LOJD-1023)
12:00 "A" III. helyezett - "B" IV. helyezett [F] (LOJD-1024)
14:00 "B" I. helyezett - "A" II. helyezett [G] (LOJD-1025)
16:00 "A" I. helyezett - "B" II. helyezett [H] (LOJD-1026)

2018. március 11., vasárnap

9:00 "E" vesztes - "F" vesztes [7. helyért] (LOJD-1027)
11:00 "E" győztes - "F" győztes [5. helyért] (LOJD-1028)
13:00 "G" vesztes - "H" vesztes [3. helyért] (LOJD-1029)
15:00 "G" győztes - "H" győztes [1. helyért] (LOJD-1030)

A mérkőzésekre a belépés ingyenes. A Generali Aréna főbejárata zárva lesz, a szurkolók a könyvtár felőli oldalsó bejáraton keresztül tudnak bejutni a csarnokba.

A találkozók a DVTK YouTube csatornáján és az esemény hivatalos facebook oldalán élőben is követhetők